29 milionów złotych – tyle wyda opolskie starostwo, a na co?

      Możliwość komentowania 29 milionów złotych – tyle wyda opolskie starostwo, a na co? została wyłączona

Znamy już noworoczne plany opolskiego starostwa. Jak się okazuje, to już kolejny samorząd w naszym regionie, który planuje szereg ważnych remontów i inwestycji.

Większość planów na 2021 rok dotyczy przebudowy lokalnych dróg. Na lepsze ma się zmienić kolejnych 25 kilometrów powiatowych tras, jednocześnie modernizację przejdą też niektóre mosty. Takich zadań jest aż 12, a chodzi także o jezdnie na trasach, które łączą opolskie miejscowości z sąsiednimi powiatami, na przykład puławskim.

Ale to nie wszystko. Największym projektem, który ma być podjęty w tym roku, jest rozbudowa szpitala w Opolu Lubelskim. Jak już wspominaliśmy, w tych planach pomoże dotacja z Funduszu Inwestycji Lokalnych – a cel to stworzenie wojewódzkiego centrum opieki nad seniorami.

Ważne remonty przejdą też LO w Opolu Lubelskim i przyszkolne obiekty sportowe przy Zespole Szkół w Poniatowej. Rozpocznie się też modernizacja Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej i zostanie przygotowana dokumentacja techniczna pałacu w Kluczkowicach, bo i ten gmach czeka na odświeżenie.

Szczegółowy wykaz opolskich inwestycji na 2021 rok można znaleźć TUTAJ.