7 ważnych inwestycji i 3 duże dotacje, czyli co nowego w gminie Zwoleń

      Możliwość komentowania 7 ważnych inwestycji i 3 duże dotacje, czyli co nowego w gminie Zwoleń została wyłączona

Prawie 200 tysięcy złotych – tyle pieniędzy zyskała gmina Zwoleń na swoje ważne, już zaplanowane inwestycje. Umowy w sprawach konkretnych dofinansowań podpisano w delegaturze Urzędu Marszałkowskiego w Radomiu. W imieniu władz województwa mazowieckiego dokumenty podpisał  wicemarszałek Rafał Rajkowski, natomiast władze zwoleńskiej gminy reprezentowali zastępca burmistrza Grzegorz Molendowski i skarbnik gminy, Maria Kalbarczyk.

Po pierwsze, z „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2020” popłynie do Zwolenia 50 tysięcy złotych – za te pieniądze będzie  można rozbudować budynek remizy OSP w Zielonce Nowej, ocieplić budynek świetlicy wiejskiej w Zielonce Starej, a także doposażyć trzy place zabaw: w Jasieńcu Kolonii, w Strykowicach Podleśnych i w Strykowicach Błotnych.

Po drugie, z programu „Mazowieckie Strażnice OSP – 2020” pozyskano 20 tysięcy złotych  – i w ten sposób uda się gruntownie odnowić budynek, z którego korzystają strażacy-ochotnicy z Jasieńca Soleckiego. Zaplanowano tu między innymi modernizację ścian garażu, wymianę podłogi i odnowienie ścian pomieszczenia socjalnego. Strażnica zyska też nowe pary drzwi. 

A po trzecie, z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych zostanie wypłaconych 115 tysięcy złotych – za tę kwotę będzie można przebudować drogę, która łączy Jasieniec i Podborek. To droga dojazdowa, dzięki której lokalni rolnicy docierają do swoich pól – a asfaltowa nawierzchnia i pobocza utwardzone kruszywem na pewno sprawią, że podróżowanie tą trasą będzie bezpieczniejsze i bardziej komfortowe.