A może Majówka na rowerze?

      Możliwość komentowania A może Majówka na rowerze? została wyłączona

Coraz lepsza pogoda zachęca do tego, żeby zaplanować wreszcie wiosenną, rowerową wyprawę. Opolskie Centrum Kultury zachęca do aktywnego odpoczynku w plenerze – i szykuje atrakcje na nadchodzącą Majówkę.

W niedzielę (2 maja) będzie to wycieczka z Opola Lubelskiego do Lipska. Rowerzyści miną kolejno: Niezdów, Łaziska, Kamień, Solec nad Wisłą i Przedmieście Dalsze. Cała trasa będzie liczyć około 50 kilometrów, a poza jazdą będzie też czas na odpoczynek przy ognisku. Ponieważ będzie to Dzień Flagi, warto zabrać w tę podróż barwy narodowe – można przymocować chorągiewki na przykład do kierownicy roweru.

Natomiast w poniedziałek (3 maja) rowerzyści wyjadą z Opola Lubelskiego i tutaj wrócą, a w międzyczasie pokonają 30 kilometrów. Przejadą przez Jankową, Pomorze, Kazimierzów, Rozalin, Leśniczówkę, Poniatową, Darowne i Grabówkę. Ta wycieczka także przewiduje ognisko, więc warto wziąć ze sobą prowiant.

Zapisy na obie wyprawy już się zaczęły i potrwają do najbliższej środy (28 kwietnia). W tej sprawie trzeba kontaktować się z Opolskim Centrum Kultury, dzwoniąc pod numer 81 827 25 67.