“Amerykańscy żołnierze” naciągają nie tylko kobiety

      Możliwość komentowania “Amerykańscy żołnierze” naciągają nie tylko kobiety została wyłączona

Metoda “na amerykańskiego żołnierza” od dłuższego czasu skutecznie służy oszustom, którzy wyłudzają pieniądze od zmanipulowanych kobiet. Jednak warto pamiętać, że ofiarami takich oszustw mogą paść również mężczyźni.

Przekonał się o tym 45-letni mieszkaniec Lublina, który niedawno, na jednym z portali społecznościowych, nawiązał nową znajomość. Był przekonany, że koresponduje z kobietą – i stopniowo nawiązywał z nią nić porozumienia. Jego rozmówczyni przedstawiała się jako żołnierz armii Stanów Zjednoczonych – twierdziła, że stacjonuje w Jemenie. Gdy już zdobyła sympatię i zaufanie mężczyzny, zaczęła poruszać sprawy finansowe. A obiecywała bardzo kosztowną przesyłkę. Przekonywała, że w drodze do mężczyzny są sztabki złota – ale ponieważ zostały zatrzymane na granicy, konieczne jest pokrycie opłat celnych. Mieszkaniec Lublina przelał na wskazane konto bankowe ponad 23 tysiące złotych.

Policja przypomina, żeby ostrożnie prowadzić wirtualne rozmowy, zwłaszcza gdy są to dyskusje z nieznajomymi i nagle schodzą na temat pieniędzy. Internet daje dużą anonimowość, a oszustom – niestety, duże pole manewru. Nie znając osobiście swojego rozmówcy, nigdy nie możemy być pewni, kto rzeczywiście się z nami kontaktuje – i jakie ma zamiary.

Źródło informacji: KMP Lublin; źródło zdjęcia: baza Pixabay