“Amerykański przedsiębiorca” wyłudził od niej oszczędności

      Możliwość komentowania “Amerykański przedsiębiorca” wyłudził od niej oszczędności została wyłączona

Lubelska policja szuka kolejnego oszusta internetowego, który wzbogacił się kosztem zmanipulowanej kobiety. Wystarczyły mu do tego regularne, wirtualne rozmowy.

Ta znajomość rozwijała się przez kilka tygodni, z pomocą pisemnej, internetowej korespondencji. To kolejna z wielu bardzo podobnych historii, która niestety ma bardzo przykry finał. Zamiast bajkowego zakończenia i spotkania z fascynującym nieznajomym – pozostają tylko finansowe kłopoty.

Mężczyzna, który pisał do 55-letniej mieszkanki Lublina, przedstawiał się jako amerykański przedsiębiorca, działający w branży budowlanej. Stopniowo zdobywał zaufanie kobiety – i wyłudzał od niej pieniądze. Skarżył się między innymi na problemy z maszynami, które rzekomo pracowały na placach budowy w Turcji. Pod tym pretekstem prosił o pożyczki. 55-latka, przekonana że rozmawia z kimś, kto planuje z nią wspólną przyszłość, uległa prośbom o pieniądze. Wykonała dwa przelewy, na łączną kwotę 12 tysięcy złotych.

Policja ponownie przypomina internautom, żeby byli ostrożni, zawierając nowe znajomości. Warto uważać zwłaszcza wtedy, gdy wirtualni rozmówcy nagle proszą o pomoc finansową.

Źródło informacji: KMP Lublin; źródło zdjęcia: baza Pixabay