Animacja kulturalna w Puławach śmiało patrzy w przyszłość

      Możliwość komentowania Animacja kulturalna w Puławach śmiało patrzy w przyszłość została wyłączona

Innowacyjna oferta kulturalna puławskiego „Domu Chemika” została doceniona podczas ogólnopolskiego kongresu „Animacja + przyszłość”. Uwagę ekspertów z Narodowego Centrum Kultury przyciągnął projekt „ART.LAB – Cyfrowe Formy Ekspresji”.


W ciągu trzech dni (6-8 listopada), w Centrum Konferencyjnym Centrum Nauki Kopernik spotkało się niemal 300 przedstawicieli świata kultury. W tym gronie rozmawiano o nowych trendach i wyzwaniach, jakie stoją przed polskimi instytucjami. Pretekstem do dyskusji były prezentacje najciekawszych przedsięwzięć, podjętych w różnych rejonach kraju. W gronie dziesięciu wyróżnionych w ten sposób inicjatyw znalazł się projekt “ART.LAB – Cyfrowe Formy Ekspresji” podjęty w Puławskim Ośrodku Kultury

W imieniu “Domu Chemika” wystąpiła Katarzyna Nowak – koordynatorka wspomnianego projektu, a jednocześnie także Kierownik Działu Multimediów, Promocji i Komunikacji w POK. Wyjaśniała, w jaki sposób można wykorzystywać cyfrowe technologie do kreowania nowoczesnej oferty kulturalnej. Prezentację zilustrowała opowieścią o trwających 4 miesiące warsztatach, podczas których między innymi dzieci i młodzież odkrywały cyfrowe formy ekspresji – tworząc własne prace z pomocą nowoczesnych narzędzi. Trzeba zaznaczyć, że młodzi puławianie mieli dostęp do tych unikalnych doświadczeń dzięki temu, że Puławski Ośrodek Kultury podjął owocną współpracę z Edukacją 3.0.

Udział w ogólnopolskim kongresie był dobrą okazją do promocji Puław – i oczywiście do tego, by wymienić doświadczenia z przedstawicielami innych polskich ośrodków kulturalnych, które stawiają na rozwój kompetencji cyfrowych.

Źródło informacji: POK; źródło zdjęcia: Tomasz Kaczor, NCK