Azoty Puławy w półfinale Pucharu Polski PGNiG Superligi!

Możliwość komentowania Azoty Puławy w półfinale Pucharu Polski PGNiG Superligi! została wyłączona

Ćwierćfinał przebiegł po myśli puławskich szczypiornistów – teraz szykują się już do walki o finał Pucharu Polski w ramach PGNiG Superligi. Kibiców puławskiego zespołu czekają coraz większe emocje – ale też szlachetne wyzwania.

W minioną środę (9 marca), w hali Grupa Azoty Arena, KS Azoty Puławy wygrał z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Podopieczni Roberta Lisa nie mieli kłopotów z pokonaniem rywali – pewnie prowadzili sześcioma bramkami już od pierwszej połowy spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 30:24.

Kolejny mecz z udziałem puławskiego zespołu odbędzie się 25 marca, a przeciwnikiem będzie wtedy Orlen Wisła Płock. Żeby zdobyć bezpłatną wejściówkę na to spotkanie, można w najbliższy poniedziałek (13 marca) wziąć udział w terenowej zbiórce krwi, która odbędzie się między 8.30 a 12.30 na placu Chopina w Puławach.

Podczas środowego, zwycięskiego spotkania, w hali Grupa Azoty Arena nie zapomniano o udzieleniu wsparcia dla Ukraińców. Na początku spotkania, symbolicznie – zawodnicy obu drużyn i kibice przez minutę bili brawo tym, którzy bronią ojczyzny przed rosyjską agresją. Materialne wsparcie można było okazać, biorąc udział w zbiórce darów, zorganizowanej przez KS Azoty Puławy – kibice nie zawiedli, a przekazane przez nich rzeczy trafiły do puławskiego ratusza, który zajmuje się organizowaniem pomocy humanitarnej dla uchodźców. Poza tym, na ten sam cel przeznaczono także dochód ze sprzedaży biletów.