Będzie więcej parkingów przy puławskich Azotach!

      Możliwość komentowania Będzie więcej parkingów przy puławskich Azotach! została wyłączona

Problem z miejscami parkingowymi nie omija miast naszego regionu. Jest znany także przy puławskich „Azotach”. Ale spółka myśli już, co poradzić na ten kłopot.

Aut pojawia się coraz więcej, a ilość parkingów, mimo ich rozbudowywania, jest niewystarczająca. Samochody stają tam gdzie mogą, często wjeżdżając na chodniki i ostatnie skrawki terenów zielonych. Niedługo sytuacja się zmieni. Na terenie spółki powstanie blisko 400 nowych miejsc parkingowych. O pomyśle mówi wiceprezes Grupy Azoty Puławy, Jacek Janiszek:

 

Przy bramie nr 3 ma być 170 nowych miejsc. Kolejny parking na 80 miejsc pojawi się w sąsiedztwie pomnika Bohaterów Września, natomiast trzeci parking na 140 miejsc, wybudowany zostanie przy bramie nr 2.

Będą też inne nowości: szybkie ładowarki pojazdów elektrycznych – dla pracowników i gości Zakładów Azotowych. Ile? – to będzie zależało od rosnących cen i finansowych możliwości. A planowane koszty całej inwestycji to około 8 milionów złotych. Prace powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku kalendarzowym, zakończenie jest planowane na pierwszą połowę 2022 roku.