Bezpłatna pomoc “złotej rączki” – dla seniorów!

      Możliwość komentowania Bezpłatna pomoc “złotej rączki” – dla seniorów! została wyłączona

Starsi mieszkańcy Kozienic znów mogą prosić o pomoc „Kozienicką Złotą Rączkę”. W tę środę (1 lipca) wrócił program przygotowany przez władze gminy i realizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Idea jest prosta: chodzi o to, żeby każdy starszy mieszkaniec gminy nie miał kłopotu w zdobyciu fachowego wsparcia. Drobne, domowe usterki, będzie można zgłaszać telefonicznie – a potem pozostanie poczekać na wizytę “złotej rączki”. Fachowiec pomoże całkowicie bezpłatnie, na przykład przy cieknącym kranie czy innej instalacji, która sprawia kłopoty. Tylko jeśli konieczne będzie dokupienie jakichś materiałów, na przykład nowej uszczelki, takie koszty będzie musiał ponieść sam senior.

Program „Kozienicka Złota rączka” opracowano z myślą o osobach powyżej 65 roku życia. Swoje usterki można zgłaszać od poniedziałku do piątku, korzystając ze wskazanych numerów telefonów: (48) 614 67 62 albo (48) 614 65 57.  W poniedziałki można dzwonić od 8.00 do 16.00, we wtorki, środy i czwartki od 8.00 do 15.00, a w piątki 8.00 do 14.00. Fachowcy są wysyłani do pracy w dni powszednie, po godzinie 16.00

Władze gminy proszą, żeby opowiadać o tej akcji znajomym seniorom z gminy Kozienice, dla których takie wsparcie to ważna i potrzebna pomoc!