Ruszył konkurs “Artystyczny przeWODNIK”

      Możliwość komentowania Ruszył konkurs “Artystyczny przeWODNIK” została wyłączona

O tym, że woda to żywioł z którym niełatwo wygrać, policjanci w całej Polsce przypominają każdego lata. Od czterech lat o tej porze roku prowadzą akcję informacyjno-edukacyjną pod tytułem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Nie inaczej jest w tym roku – mundurowi wytrwale przypominają, na czym polega bezpieczne odpoczywanie w pobliżu zbiorników wodnych, ale też żeglowanie, pływanie i uprawianie sportów wodnych. Jednak policjanci nie poprzestają na prowadzeniu pogadanek – zachęcają także dzieci i młodzież do opowiadania o bezpieczeństwie nad wodą.

Właśnie taki jest sens konkursu „Artystyczny przeWODNIK” – uczestnicy, w wieku od 5 do 18 lat mają czas do końca września na przygotowanie krótkich spotów wideo albo plastycznych prac, na przykład plakatów, mówiących o tym, jak być bezpiecznym podczas letnich zabaw nad wodą.

Dzieci i młodzież muszą przekazać ważne treści, ale z pomocą całej swojej twórczej inwencji. Ale ci, którzy zdecydują się nagrać filmik, muszą pilnować żeby nie trwał dłużej niż minutę. Uczestnicy którzy zabiorą się do pracy przy plakatach, mogą zaś sięgnąć po dowolną technikę plastyczną, tu nie ma żadnych ograniczeń. Dzieci i młodzież mogą pracować samodzielnie albo w 3-osobowych grupach, muszą też znaleźć opiekuna – i to on może wysłać efekty pracy do organizatora konkursu.

Na wszystkie zgłoszenia czeka Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, na jego adres  do 30 września trzeba wysłać gotowe prace, tradycyjną pocztą.

Źródło plakatu: KWP w Lublinie