Bieżąca woda w gminie Magnuszew – nie do użytku!

      Możliwość komentowania Bieżąca woda w gminie Magnuszew – nie do użytku! została wyłączona

Niektórzy mieszkańcy gminy Magnuszew, czyli północnej części powiatu kozienickiego, do odwołania nie mogą korzystać z wody, która płynie z ich kranów.

Przebadanie próbek pobranych z wodociągu publicznego Mniszew, wykazało że stan wody bardzo się pogorszył. Nie można jej pić ani wykorzystywać do przygotowywania posiłków, mycia owoców i warzyw czy zmywania naczyń. Nie nadaje się również do kąpieli albo mycia zębów.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kozienicach ostrzega w tej sprawie mieszkańców miejscowości Mniszew, Rękowice, Gruszczyn, Chmielew, Zagroby, Rozniszew, Boguszków i Anielin. Wszędzie tam bieżąca woda może służyć wyłącznie do spłukiwania toalet.

Administrator wodociągu podjął już działania, które mają wyeliminować problem. Jednocześnie, zapewnia mieszkańcom dostęp do wody dobrej jakości.

W ten weekend, sobotę i w niedzielę (28 i 29 maja) o wodę do celów gospodarczych będzie można poprosić telefonicznie. Mieszkańcy miejscowości Zagroby, Rozniszew, Boguszków i Anielin powinni dzwonić pod numer 509 613 202, a osoby z Gruszczyna i Chmielewa – pod numer 507 890 208. Z kolei mieszkańcy Mniszewa i Rękowic dostaną wodę przy lokalnym skansenie, jeśli zjawią się tam między 15.00 a 18.00.

Źródło informacji: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach; Urząd Gminy Magnuszew