Bon turystyczny – rozchwytywany!

      Możliwość komentowania Bon turystyczny – rozchwytywany! została wyłączona

Rodzinom, które planują jeszcze wspólny, sierpniowy wypoczynek, w opłaceniu urlopu od niemal tygodnia pomaga Polski Bon Turystyczny.

W tym tygodniu ostrzegaliśmy już, że to nowe świadczenie wykorzystują oszuści – i przypominamy, że aktywacja takiego bonu jest możliwa tylko przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS, trzeba to zrobić osobiście i nie jest potrzebne przygotowywanie żadnych dodatkowych wniosków.

Jak informuje rzecznik ZUS województwa mazowieckiego, do tej pory bon aktywowało już ponad 400 tysięcy osób. Nie trzeba się z tym spieszyć, bo można zrobić to tuż przed swoim wyjazdem, a ten nie musi być wcale zaplanowany na ten miesiąc – bo bon będzie ważny do końca marca 2022 roku.

To już kolejny argument przemawiający za tym, żeby założyć sobie własne konto na zusowskiej platformie – a ta też odnotowuje rekordy. Właśnie z powodu Polskiego Bonu Turystycznego, a także z uwagi na pandemię, w tym roku założono rekordowo dużo takich kont, tylko w sierpniu przybyło ich 100 tysięcy. Ich użytkownicy mają dostęp do wielu udogodnień: mogą zobaczyć prognozę swojej przyszłej emerytury, wysyłać do ZUS-u potrzebne dokumenty albo umawiać się na wizytę w konkretnej placówce.