Coraz bliżej przebudowy Zalewu Zemborzyckiego

      Możliwość komentowania Coraz bliżej przebudowy Zalewu Zemborzyckiego została wyłączona

Rozstrzygnięto już przetarg i podpisano umowy z firmami, które zajmą się przygotowaniem dokumentacji projektowej w sprawie przebudowy Zalewu Zemborzyckiego. Wczoraj, właśnie nad lubelskim zalewem, odbyła się konferencja prasowa z udziałem wojewody, Lecha Sprawki.

O zawartych umowach opowiadał Przemysław Daca, prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”, które jest właścicielem zalewu. Zdradził, że rewitalizacja akwenu obejmie dwa zadania. Pierwsze to pogłębienie czaszy zbiornika – i na razie nie zdecydowano jeszcze, czy w tym celu z zalewu zostanie wypuszczona woda, w tej sprawie będą ogłoszone konsultacje społeczne. Natomiast drugie zadanie to budowa Centrum Edukacyjno-Operacyjnego Wód Polskich „Lublin-Zemborzyce”. Wojewoda Lubelski podziękował “Wodom Polskim” za podjęcie się tej ważnej inwestycji i zapewnił, że jest gotowy wspierać całe przedsięwzięcie.

Zawarte umowy oznaczają, że wykonawcy, którzy przygotowują dokumentację projektową, mogą wkrótce zabierać się do pracy. A to, wraz z gromadzeniem pozwoleń na budowę, może potrwać jeszcze przez cały przyszły rok. Na nowe oblicze Zalewu Zemborzyckiego trzeba więc jeszcze poczekać.

Źródło zdjęcia: LUW