Była szkoła, będzie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne

      Możliwość komentowania Była szkoła, będzie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne została wyłączona

Zabudowania, które jeszcze jakiś czas temu były pełne dzieci i młodzieży, teraz zapełnią się ludźmi, którzy nie są zdolni do samodzielnej egzystencji. To ma być spokojna przystań, w której potrzebujący otrzymają opiekę i znajdą bezpieczne miejsce do odpoczynku.

Budynek dawnej szkoły w Kociołkach w gminie Kozienice czeka już na nowe wyzwania – i nowych lokatorów. Zabudowania przeszły gruntowną metamorfozę i są gotowe, żeby zmienić się w Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. Będzie to pierwsza tego rodzaju instytucja w całym powiecie kozienickim. Ośrodek przygotowano z myślą o osobach niepełnosprawnych, które na co dzień potrzebują wsparcia i medycznej, profesjonalnej opieki.

W budynku będzie mogło zamieszkać w sumie 15 pensjonariuszy – przy czym 7 na stałe. Oprócz pokoi w budynku zorganizowano również gabinety lekarskie i pokój zabiegowy. Podopieczni centrum będą mogli wspólnie spędzać czas w sali telewizyjnej i w plenerowych strefach odpoczynku. Do ich dyspozycji będzie również stołówka. Centrum ma zacząć działać w tym roku kalendarzowym – jak zapowiadają władze gminy, będzie to prawdopodobnie trzeci kwartał. Oczywiście odpowiednio wcześniej zostanie ogłoszony nabór.

Remont budynku w Kociołkach pochłonął 2,8 miliona złotych, ale ponad 2 miliony pokryło dofinansowanie z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Źródło informacji i zdjęcia: UM w Kozienicach