Chcesz łapać deszczówkę? Najpierw złap dotację na zakup zbiornika!

      Możliwość komentowania Chcesz łapać deszczówkę? Najpierw złap dotację na zakup zbiornika! została wyłączona

Niedawno informowaliśmy, że władze gminy Ryki zachęcają mieszkańców do zainteresowania się instalacjami, które umożliwiają gromadzenie i wykorzystywanie wody deszczowej. Zakup i montaż zbiornika retencyjnego, zakopanego pod ziemią, to dość kosztowne przedsięwzięcie – dlatego warto skorzystać z oferowanego, finansowego wsparcia. A właśnie taką pomoc będą mogli otrzymać wkrótce wszyscy mieszkańcy naszego regionu, dzięki programowi „Moja woda”.

Jak zaoszczędzić na bieżącej wodzie, a jednocześnie oddać przysługę środowisku, nie przyczyniając się do zużywania wód gruntowych? Wystarczy zacząć zbierać deszczówkę – i właśnie do tego namawia nowy program „Moja woda”, koordynowany przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Właściciele domów jednorodzinnych, którzy chcieliby dostać finansowe wsparcie na zakup, montaż i uruchomienie potrzebnych instalacji (samych zbiorników, ale też przewodów odprowadzających wodę czy elementów do nawadniania), mogą już składać wnioski w tej sprawie – czekają na nie Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, lubelski i warszawski. Formalności trzeba załatwić za pośrednictwem Portalu Beneficjenta.

O tym, jak wygląda cała procedura i gdzie mogą szukać odpowiedzi na swoje pytania mieszkańcy województwa lubelskiego, informuje na swojej stronie internetowej lubelskiego Funduszu – link TUTAJ. Podobne informacje, przydatne dla mieszkańców powiatów zwoleńskiego i kozienickiego udostępnia warszawski Fundusz – są TUTAJ

Do zdobycia jest nawet 5 tysięcy złotych, czyli maksymalnie 80% całej kwoty, potrzebnej na opłacenie takiego ekologicznego przedsięwzięcia. To propozycja dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, a wnioski będą przyjmowane do maja 2024 roku. 

Źródło zdjęcia: WFOŚiGW w Lublinie