Chcesz się pozbyć azbestu? Złóż dokumenty

      Możliwość komentowania Chcesz się pozbyć azbestu? Złóż dokumenty została wyłączona

Każdy, kto ma na terenie swojej posesji stare zabudowania pokryte azbestem, może poprosić o pomoc w pozbyciu się tych niebezpiecznych pozostałości. Części budowlane, zawierające azbest, zostaną bezpłatnie zdemontowane, wywiezione i zutylizowane.

To już kolejny etap wielkiej ogólnopolskiej akcji, która odbywa się pod hasłem „Bezpieczni bez azbestu” i jest realizowana przy wsparciu funduszy unijnych. Azbest, zwłaszcza ten który kruszy się ze starości, może grozić ludzkiemu zdrowiu, bo może dostawać się do układu oddechowego.

Aktualny, już czwarty nabór wniosków potrwa do 3 lipca. Do tego czasu trzeba wypełnić specjalne dokumenty i przedstawić oświadczenie, które pomoże zlokalizować azbestowe elementy. Informacji na temat tego projektu udziela każdy Urząd Miasta lub Gminy w naszym regionie. Dodatkowo, wiele ważnych szczegółów można znaleźć na stronie internetowej azbest.lubelskie.pl.

Koszty związane z demontażem, wywozem i utylizacją azbestu, pokryje unijne dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020, związane z projektem „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego”.