Chcesz założyć własną firmę? Nadchodzi wsparcie!

      Możliwość komentowania Chcesz założyć własną firmę? Nadchodzi wsparcie! została wyłączona

Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” chce pomóc kolejnym początkującym przedsiębiorcom z powiatu puławskiego. Planuje już nowy konkurs, w którym do zdobycia będą dotacje na założenie własnego biznesu.

Według przewidywań, takie wsparcie może zdobyć przynajmniej 17 osób, a nabór wniosków ma ruszyć na początku przyszłego roku kalendarzowego. Żeby wspomóc w ten sposób przedsiębiorczych mieszkańców, Grupa pozyskuje środki, których później udzieli zwycięzcom konkursu. Wsparcie finansowe będzie pochodzić z inicjatywy LEADER i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Do 2022 roku zostało jeszcze sporo czasu, ale przygotowania do tej rywalizacji można zacząć już niedługo – na 5 października zaplanowano specjalne szkolenie. W Biurze Grupy, w Kośminie, będzie można nauczyć się, jak tworzyć biznesplan i wypełniać formularze rekrutacyjne.

Okazało się jednak, że w powiecie puławskim nie brakuje osób, które chciałyby założyć własny biznes – i sięgnąć po dotacje. Na wspomniane szkolenie zgłosiło się tak dużo osób, że Grupa postanowiła zorganizować dwa takie spotkania. Dodatkowe odbędzie się 7 października – i tu są jeszcze wolne miejsca, dlatego mogą się jeszcze zgłaszać ostatni chętni. To propozycja dla mieszkańców powiatu puławskiego, którzy zamierzają założyć swój pierwszy start-up i chcą wziąć udział we wspomnianym konkursie.

W tej sprawie można zadzwonić (pod numer: 81 501 61 40) albo napisać (na adres: lgd@zielonypierscien.eu) – i zdążyć z takim zgłoszeniem przed 5 października. Program szkolenia znajdziecie TUTAJ.