Ciągnik rolniczy najechał na 71-latka

      Możliwość komentowania Ciągnik rolniczy najechał na 71-latka została wyłączona

Zdarzenie, które wczoraj (24 lipca) miało miejsce w gminie Kurów, dobitnie przypomina, że podczas pracy w gospodarstwie rolnym nie można ani na chwilę stracić czujności.

W poniedziałkowe popołudnie policjanci z Kurowa otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało że na starszego mieszkańca gminy najechał ciągnik rolniczy. Mundurowi, którzy dojechali na miejsce tego wypadku, na podstawie relacji samego poszkodowanego oraz świadków zdarzenia ustalili, że senior chciał odpiąć od ciągnika przyczepę. W pewnym momencie zauważył, że maszyna zaczęła się na niego staczać. Nie zdążył jednak podłożyć pod koła zabezpieczających klinów, a próby zatrzymania pojazdu skończyły się dla niego upadkiem. Na leżącego 71-latka najechało lewe koło ciągnika, a chwilę później pojazd przygniótł mężczyznę do budynku gospodarczego.

Mimo tego, że całe zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, w szpitalu stwierdzono, że mężczyzna nie odniósł ciężkich obrażeń ciała. Warto zaznaczyć, że świadkowie wypadku natychmiast ruszyli na pomoc seniorowi, natomiast policjanci którzy szybko dotarli na miejsce, udzielili także pierwszej pomocy przedmedycznej. Szczegółowe okoliczności zdarzenia nadal są wyjaśniane. Wiadomo na pewno, że 71-latek był trzeźwy.

Źródło informacji i zdjęcia: KPP w Puławach