Co pojawi się w Puławach w 2023 roku?

      Możliwość komentowania Co pojawi się w Puławach w 2023 roku? została wyłączona

Puławianie zdecydowali, co najbardziej przyda się ich miastu w nadchodzącym roku kalendarzowym – tym razem głosowanie wyłoniło 8 zwycięskich projektów.

Dziewiąta edycja puławskiego Budżetu Obywatelskiego przyniosła mieszkańcom formularz z 24 zadaniami do wyboru oraz nowe dylematy – musieli zdecydować, czy lepiej poprzeć na przykład budowę placu trampolin albo organizacji zupełnie nowych wydarzeń kulturalnych. Jak się okazało, wygrała troska o zwierzęta i o dzieci, które nie mogą korzystać z klasycznych placów zabaw.

W kategorii dużych projektów zwyciężyli miłośnicy zwierząt domowych – 448 osób upomniało się o to, by w 2023 roku miasto sfinansowało zabiegi sterylizacyjne psów i kotów oraz czipowanie czworonogów. Niewiele mniej głosów (417) zebrał projekt mówiący o zamontowaniu na terenie puławskich błoni urządzeń dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową.

Do realizacji zostanie przyjęta także cała lista małych projektów, ponieważ wszystkie zdobyły minimum wymaganych głosów. A prezentuje się ona następująco:

  •  Trzymamy Formę! (727 głosów)
  •  Zakup pompki rowerowej (723 głosy)
  •  Wypożyczalnia Gier Planszowych (695 głosów)
  •  Wymiana starych tablic ogłoszeniowych na nowe gabloty (544 głosy)
  •  Zakup kolorowych dużych donic na Placu Chopina w ilości 5 sztuk (463 głosy)
  •  Bezpłatne rodzinne treningi badmintona (443 głosy).

W sumie oddano 7 779 ważnych głosów, a w tym celu do elektronicznego formularza zalogowały się 1 752 osoby. Najchętniej głosowały panie w przedziale wiekowym 36-49 lat.

Źródło informacji i zdjęcia: UM w Puławach