Co Polski Ład zmieni w powiecie kozienickim?

      Możliwość komentowania Co Polski Ład zmieni w powiecie kozienickim? została wyłączona

Wyniki pierwszego naboru wniosków o dotacje z Programu Inwestycji Strategicznych mówią, że finansowe wsparcie trafi do każdego tutejszego samorządu. Włodarze przygotowują się do przyjęcia tego wsparcia.

Władze samego powiatu otrzymają ponad 14 milionów złotych, które wykorzystają na modernizacje dróg. Według zapowiedzi, będzie to rozbudowa trasy biegnącej przez miejscowość Cecylówka-Brzózka oraz remonty dwóch odcinków dróg powiatowych, liczących w sumie prawie 5 kilometrów.

Natomiast do wszystkich kozienickich gmin trafi w sumie ponad 60 milionów złotych, co pozwoli zrealizować 12 konkretnych zadań. Tam dotacje również pomogą zbudować albo wyremontować drogi, ale też fragmenty lokalnych sieci wodno-kanalizacyjnych. Dla kilku gmin to okazja, żeby zadbać o oczyszczalnie ścieków, Magnuszew zamierza zbudować punkt selektywnej zbiórki odpadów, a władze gminy Sieciechów planują ocieplić budynek ośrodka zdrowia. Szczegółową listę dotowanych zadań znajdziecie TUTAJ.

Wczoraj (22 listopada) przedstawiciele kozienickich samorządów spotkali się w starostwie powiatowym, gdzie odbyło się specjalne spotkanie z Wiktorem Wawreszukiem przedstawicielem Banku Gospodarstwa Krajowego. Zaproszony gość wyjaśniał, jak przebiega cały proces od otrzymania promesy wstępnej do otrzymania wypłaty z promesy inwestycyjnej.

Przy okazji podsumowano wyniki pierwszego naboru wniosków i przypomniano, że drugi nabór ruszy już niedługo – na przełomie listopada i grudnia.