Odnowione drogi i bezpieczniejsze przejścia – jeszcze w tym roku w Zwoleniu

      Możliwość komentowania Odnowione drogi i bezpieczniejsze przejścia – jeszcze w tym roku w Zwoleniu została wyłączona

U schyłku roku kalendarzowego dyskutuje się raczej o planach na ten nadchodzący – tymczasem włodarze Zwolenia obiecują że jeszcze do końca grudnia na lepsze zmienią się odcinki trzech ulic w centrum miasta oraz trzy przejścia dla pieszych.

Znaleziono właśnie wykonawcę dla pilnie potrzebnych prac przy ulicach Krakowskiej, Curie-Skłodowskiej i Pogodnej. Jeszcze w tym roku kalendarzowym spękana nawierzchnia zostanie zastąpiona nową, a zajmie się tym Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ze Zwolenia. Koszt całego tego zadania przekroczy 325 tysięcy złotych. Jak podkreśla burmistrz Arkadiusz Sulima, potrzeby remontowania dróg regularnie zgłaszają sami mieszkańcy, a władze starają się odpowiadać na te zgłoszenia tak szybko, jak to możliwe.

Postanowiono zadbać także o bezpieczeństwo pieszych – zwłaszcza uczniów, którzy regularnie przechodzą przez ruchliwe ulice w północnej części Zwolenia. Przejścia o podwyższonym standardzie powstaną niedaleko Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych. Będą to trzy punkty przy ulicach Sienkiewicza, Sikorskiego i 11 listopada.

Każde przejście będą oświetlać solarne lampy z czujnikami zmierzchu, a na wyobraźnię kierowców mają podziałać znaki radarowe z wyświetlaczami prędkości – one zdradzą, jak szybko jadą auta zbliżające się do pasów. Koszt każdego takiego przejścia to 123 tysiące złotych, ale wszystko pokryje dotacja z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Te prace to także plany na obecny rok kalendarzowy, a zajmie się nimi wybrana już firma z Lublina.

Źródło zdjęcia: UM w Zwoleniu