Spotkanie autorskie z Anną Bolecką – w tę sobotę

      Możliwość komentowania Spotkanie autorskie z Anną Bolecką – w tę sobotę została wyłączona

Dobre wieści dla kazimierskich miłośników literatury: już w najbliższą sobotę (27 listopada) w Dzwonnicy Kultury odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Słowa mają moc”.

Wielkimi krokami nadchodzi kolejne sobotnie popołudnie, które będzie wypełnione rozmowami o współczesnej literaturze. Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym kontynuuje cykl, który sprowadza do miasteczka poczytnych twórców. Tym razem zaprosi Annę Bolecką – pisarkę, której książki są znane nie tylko w Polsce, ale też w Europie zachodniej.

Anna Bolecka urodziła się i mieszka w Warszawie. Studiowała filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Zadebiutowała w 1989 roku powieścią “Leć do nieba”. Następny był “Biały kamień” (1994), powieść wyróżniona nagrodą im. Władysława Reymonta oraz przetłumaczona na niderlandzki, niemiecki i duński. Powieść w listach “Kochany Franz” (1999) otrzymała nagrodę księgarzy Warszawską Premierę Literacką oraz Nagrodę Pen-Clubu w 2000 roku. Powieść przetłumaczono na niderlandzki, niemiecki, portugalski i francuski. W kolejnych latach ukazały się powieści: „Concerto d’amore”, ”Uwiedzeni”, „Cadyk i dziewczyna”, a w 2019 roku pierwszy tom sagi warszawskiej „Medalion z ametystem”.

 

Spotkanie autorskie z Anną Bolecką odbędzie się w tę sobotę, o godzinie 16.00, a poprowadzi je Maja Wolny. Wstęp do Dzwonnicy Kultury będzie bezpłatny, ale liczba miejsc będzie ograniczona, dlatego już teraz w sprawie zapisów warto kontaktować się z kazimierską biblioteką (dzwoniąc pod numer 81 881 03 05) albo z samą Dzwonnicą (tu numer 81 501 82 70).

Spotkanie Literackie odbędzie się w ramach projektu “Słowa mają moc”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.

Źródło zdjęć: KOKPiT – Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym, Dzwonnica Kultury – Facebook