Co w tym roku zmieni się na trasie ze Zwolenia do Sarnowa?

      Możliwość komentowania Co w tym roku zmieni się na trasie ze Zwolenia do Sarnowa? została wyłączona

Do października tego roku kolejna zwoleńska droga powiatowa całkowicie się zmieni. Nie tylko ku uciesze kierowców, ale i pieszych.

Tym razem chodzi o trasę, która prowadzi ze Zwolenia do Sarnowa. Prace remontowe obejmują odcinek, który liczy sobie 5,5 kilometra i biegnie przez gminę Policzna. To dobre wieści dla mieszkańców takich miejscowości, jak Czarnolas, Piątków i Bierdzież – ponieważ od dłuższego czasu zwracali uwagę władz na pilną potrzebę wyremontowania tej drogi.

Jej stan techniczny rzeczywiście jest bardzo zły. Ale zmiany na lepsze już się zaczęły: prace ziemne ruszyły i przebiegają sprawnie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z przyjętym planem, do tej jesieni jezdnia będzie szersza niż obecnie i pokryta nową, wzmocnioną nawierzchnią. Wykonawca zbuduje też utwardzone pobocza, zatoki postojowe i perony przystankowe. Pojawią się również nowe chodniki, zostaną też wyznaczone przejścia dla pieszych. Tam, gdzie remontowana droga spotyka się z innymi, również nastąpią zmiany – w planach jest także modernizacja skrzyżowań oraz zjazdów do posesji i pól.

Zadanie jest realizowane w systemie “zaprojektuj i wybuduj” – co oznacza, że ta sama firma odpowiada za dokumentację projektową i wcielenie tych planów w życie. Cała inwestycja jest warta prawie 8,5 miliona złotych – ale większość kosztów pokryją dotacje zewnętrzne, pozyskane z funduszu “Polski Ład” oraz z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Źródło informacji i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Zwoleniu