CO W REGIONIE: Izabela Andryszczyk (MNKD) – Wystawy, które warto zobaczyć!

      Możliwość komentowania CO W REGIONIE: Izabela Andryszczyk (MNKD) – Wystawy, które warto zobaczyć! została wyłączona

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym świętuje w bieżącym roku Jubileusz 60-lecia funkcjonowania obiektu. Z tej okazji odbywa się wiele wystaw i wydarzeń towarzyszących obchodom. Dyrektor Muzeum IZABELA ANDRYSZCZYK opowiedziała o ekspozycjach i zaprosiła do odwiedzania oddziałów.

“Niecodzienne przedmioty codziennego użytku” – wystawę platerów pochodzących z kolekcji prywatnych i zbiorów muzealnych można oglądać w Muzeum Sztuki Złotniczej – Oddziale Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. To doskonała okazja, aby przenieść się w czasie i zobaczyć, jak wyglądały stoły mniej zamożnych przedstawicieli społeczeństwa, którzy chcieli otaczać się pięknymi przedmiotami.

 

Kazimierz Dolny to przede wszystkim klimat artystyczny tworzony przez malarzy. Odwiedzający mogą teraz zobaczyć kolekcję obrazów ZENONA KONONOWICZA oraz wystawę KRYSTYNY GŁOWNIAK. Egzotyczną wystawę malarską można oglądać również w Muzeum Przyrodniczym.

 

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym wychodzi naprzeciw szczególnym potrzebom osób niepełnosprawnych. Szeroka oferta jest adresowana także do uczniów i młodzieży. Ta grupa wiekowa często uczestniczy podczas muzealnych ekspozycji i warsztatów. Rozpoczęty sezon jesienno-zimowy oznacza, że oddziały muzealne są dostępne w innych godzinach niż w sezonie letnim. Wystawy można oglądać codziennie z wyjątkiem wtorku. Wiele informacji można uzyskać za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz strony internetowej.

Zdjęcie: Redakcja/JC