CO W REGIONIE: Zima jest piękna, ale czasem groźna

      Możliwość komentowania CO W REGIONIE: Zima jest piękna, ale czasem groźna została wyłączona

Zima bardzo często jest dla nas wyzwaniem – potrafi zaskoczyć na drogach, a w domu zmusza nas do igrania z ogniem (tym w kotle grzewczym). Jak bezpiecznie przetrwać najchłodniejszą porę roku? Zadaliśmy kilka ważnych pytań trójce specjalistów. 

Zimowe miesiące wymagają więcej czujności od tych, którzy poruszają się po drogach. O czym powinni pamiętać kierowcy? Jak w tym czasie dbać o samochód i jak bezpiecznie poruszać się po ośnieżonych albo oblodzonych drogach? Wielu dobrych rad udzielił instruktor techniki jazdy Cezary Lipski.

 

Zima to okres grzewczy – wymaga szczególnej uwagi przede wszystkim od tych, którzy mieszkają we własnych domach. Jak zapobiegać pożarom i na co zwracać uwagę podczas eksploatacji urządzeń domowych? O tym opowiedział brygadier Grzegorz Buzała z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach:

 

Zima to także czas, kiedy seniorzy mogą rzadziej decydować się na wyjście z domu. A co powinni zrobić, jeśli potrzebują wsparcia psychologicznego? Co zrobić w obecnych okolicznościach, gdy bezpośrednie kontakty są ograniczone przez epidemię? Na te pytania odpowiedziała psycholog z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – Justyna Filipek.