Co wyczarowały puławskie artystki ludowe? Przekonaj się!

      Możliwość komentowania Co wyczarowały puławskie artystki ludowe? Przekonaj się! została wyłączona

Możliwe, że wkrótce doczekamy się ponownego otwarcia instytucji kulturalnych – ale te cały czas przypominają, że można je znaleźć także w wirtualnym świecie.

Takie przypomnienie ma dla nas także puławski „Dom Chemika”, który zachęca do oglądania Galerii Sztuki Ludowej. Na swojej stronie internetowej i facebookowym profilu zamieścił zdjęcia prac wykonanych przez artystki z Klubu Twórców Ludowych. Ta fotogaleria zaciekawi wszystkich miłośników haftu i koronczarstwa, bo jest tu wiele efektów prac wykonanych igłą, szydełkiem albo techniką kołkową. Autorkami prezentowanego rękodzieła są Barbara Jemioł, Ewa Wójcik, Irena Paźniowska, Jadwiga Wawer, Janina Toruńska, Teresa Przypis i Zofia Szczypa.

Żeby odwiedzić fotogalerię na stronie „Domu Chemika” i znaleźć trzy przygotowane foldery z fotografiami, wystarczy kliknąć TUTAJ. Z kolei ci, którzy wolą przeglądać Facebooka i rozdawać polubienia oglądanym pracom, mogą wejść na facebookowy fanpage POK

Przypomnijmy, że Klub Twórców Ludowych, który działa przy puławskim „Domu Chemika” świętował niedawno piękny jubileusz 60-lecia. Od 6 dekad niestrudzenie kultywuje sztukę ludową i przypomina nam o niej, między innymi dzięki dorocznym wystawom prac puławskich artystów.

Źródło zdjęcia: www.domchemika.pl; na fotografii praca Teresy Przypis