Czarnolas zaprasza do podróży w przeszłość – i nie tylko! Posłuchaj!

      Możliwość komentowania Czarnolas zaprasza do podróży w przeszłość – i nie tylko! Posłuchaj! została wyłączona

Uważamy, że sezon zimowy jest niedoceniany pod względem turystyki kulturalnej. Dlatego spróbujemy Was przekonać, że wycieczka do Czarnolasu to bardzo dobry pomysł – również w tej chłodniejszej porze roku.

Wyjątkowe widoki ośnieżonych pejzaży, zdecydowanie mniejsze tłumy turystów – to wszystko zachęca, żeby zanurzyć się w atmosferze przeszłości i dokładnie poznać atrakcje regionu. To wszystko czeka na Was również w Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie.

O jakie wyjątkowe nowości wzbogaciło się ostatnio to muzeum  – i co ciekawego można zobaczyć na aktualnych wystawach czasowych? O to wszystko zapytała nasza dziennikarka, Julia Zagrajuk:

 

Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie to miejsce, w którym można lepiej poznać Ojca Literatury Polskiej – jego dorobek oraz czasy, w których żył i tworzył. Jednak nie tylko miłośnicy historii i zabytków piśmiennictwa chętnie zaglądają do Czarnolasu. Tamtejsze muzeum otacza rozległy park, który zaprasza do spacerów. Można się osobiście przekonać, gdzie słynny poeta szukał natchnienia…

Jakie wyjątkowe eksponaty można zobaczyć w Czarnolesie – i jakie legendy skrywa to miejsce?

 

Już sama droga do budynku muzeum jest bardzo malownicza – i zaprasza do tego, by rozgościć się tu na dłużej. Dlatego polecamy uwzględnienie tego punktu w swoich planach podróżniczych.

Źródło zdjęć: Redakcja/YZ