Czas na remont i oszczędzanie!

      Możliwość komentowania Czas na remont i oszczędzanie! została wyłączona

Za nami nowe rozdanie dotacji z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Samorządy, do których trafiło takie wsparcie, mogą już niedługo zrealizować ważne projekty, które dotąd schodziły na dalszy plan.

Są takie inwestycje, które muszą czasem poczekać na sprzyjające okoliczności, w postaci dobrego zastrzyku gotówki. W takiej sytuacji jest sala gimnastyczna przy Zespole Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu. Zbudowana w 1995 roku, nie przechodziła nigdy żadnego remontu.

Teraz wszystko się tutaj zmieni. Ten budynek czeka przebudowa, termomodernizacja i montaż instalacji czerpiących zieloną energię. Przebudowane będą dojścia do sali (jednocześnie pojawią się tu nowe okna i drzwi), a docieplone zostaną ściany i stropy. Montaż paneli fotowoltaicznych sprawi, że za jakiś czas będzie tu można zaoszczędzić na rachunkach za prąd.

Dofinansowanie, które trafi do władz powiatu, to ponad 680 tysięcy złotych – i to większość kwoty, jaką pochłonie ten duży remont (bo chodzi o 850 tysięcy). Prace przy sali gimnastycznej mają ruszyć jeszcze w tym roku kalendarzowym.

Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Zwoleniu