Czego nauczył nas Jan Paweł II? Społeczność tej szkoły postanowiła nam przypomnieć [WIDEO]

      Możliwość komentowania Czego nauczył nas Jan Paweł II? Społeczność tej szkoły postanowiła nam przypomnieć [WIDEO] została wyłączona

18 maja obchodziliśmy setną rocznicę urodzin Jana Pawła II – a ta okazja zmotywowała mieszkańców naszego regionu do podjęcia wielu ciekawych inicjatyw. Pojawiło się wiele propozycji, w jaki sposób uczcić i przypomnieć postać polskiego papieża.

W Puławach niebagatelny pomysł zrealizowano w Szkole Policealnej – Medycznym Studium Zawodowym imienia PCK. Cała szkolna społeczność, słuchacze, absolwenci i nauczyciele, postanowili przypomnieć najpiękniejsze, najważniejsze cytaty zaczerpnięte z nauczania Jana Pawła II. W ten sposób puławskie studium przyłączyło się do akcji “Dar na 100” – bo wybrano właśnie sto zapadających w pamięć i w serce papieskich aforyzmów. 

W ciągu 26 lat pontyfikatu Papież-Polak wygłosił ponad 3 tysiące homilii i przemówień, a wszystkie dokumenty które opublikował, zmieściłyby się prawdopodobnie na 85 tysiącach stron druku. Puławscy uczestnicy jubileuszowej akcji mieli więc w czym wybierać. Każdy wskazał konkretny cytat, zapisał go na arkuszu papieru i dał się z nim sfotografować. W ten sposób powstała wyjątkowa galeria zdjęć, z ponadczasowym przesłaniem. 

Filmik, opublikowany przez puławskie studium, prezentuje efekty całej tej twórczej pracy. 

,, DAR NA 100 " SPMSZ im. PCK w Puławach

"DAR NA 100” SPMSZ im. PCK w PuławachSzkoła Policealna- Medyczne Studium Zawodowe im. PCK w Puławach „Dar na 100”#TWÓJDAR #WSPÓLNEDZIEŁO #DARNA100Dar serca na 100 rocznicę urodzin Jana Pawła II100 lat temu urodził się Jan Paweł II. Karol Wojtyła wszystkim Polakom i ludziom na świecie znany przede wszystkim jako papież, przyszedł na świat w Wadowicach 18 maja 1920 r.Był nie tylko kapłanem, teologiem, ale także poetą i filozofem. Pozostawił po sobie wiele cytatów, które dzisiaj powielane są przez tysiące ludzi przy różnych okazjach.Nasza społeczność szkolna postanowiła z tego dziedzictwa skorzystać i przypomnieć 100 cytatów naszego Rodaka. Inicjatywa polegała na tym aby wykonać zdjęcie z wybranym tekstem, który najlepiej ich wyraża. Spośród zebranych zdjęć powstał film. Tematyka bardzo bogata podobnie jak twórczość naszego Ojca Świętego, myśli, słowa, które możemy odnaleźć na kartach poruszają kwestię miłości, rodziny, małżeństwa, narodu, życia. Możemy w nich przeglądać się jak w zwierciadle, dostrzegając nasze zalety i wady. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie: nauczycielom, słuchaczom i absolwentom naszej szkoły i zapraszamy do obejrzenia filmu powstałego na podstawie zebranych zdjęć. Hubert Kamiński dziękujemy za pomoc w realizacji filmu.Wprowadźmy w życie wskazania św. Jana Pawła II, by nie stały się one jedynie pomnikowymi symbolami, lecz by rodziły owoce dobra w dzisiejszych czasach. Muzyka użyta do filmu to utwór pt. „List do JPII” zespołu muzycznego z Lublina- Colombo.YouTube: COLOMBO LIST DO JP IIMuzyka: Krzysztof Dadej, słowa: Krzysztof Dadej, produkcja: Rafał Koniecznyhttps://www.youtube.com/watch?v=CI88VAYN4LUProponujemy również zapoznać się z pięknym utworem, które powstał na cześć naszego papieża –Jana Pawła II.https://www.youtube.com/watch?v=u-XGQ4h1Qnslink do wydarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=5Jym11kjwJIMedyczne Studium Zawodowe:https://www.msz.pulawy.pl/

Opublikowany przez Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe im. PCK w Puławach Wtorek, 19 maja 2020

Źródło filmu i kadru: Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe im. PCK w Puławach – Facebook