Zapasy krwi są bardzo małe – wybierz się na zbiórkę i pomóż!

      Możliwość komentowania Zapasy krwi są bardzo małe – wybierz się na zbiórkę i pomóż! została wyłączona

To już kolejny czwartek maja – a w Kozienicach to kolejny czwartek, który można zacząć od bezinteresownego pomagania innym.

O 8.15 rozpocznie się rejestracja dawców krwi, którzy zjawią się przy ambulansie radomskiego Centrum Krwiodawstwa. Podobnie jak w poprzednich tygodniach, krwiobus zaparkuje dzisiaj na skwerku przy ulicy Warszawskiej, w tak zwanym Małpim Gaju. Każdy, kto chciałby dołączyć do tej terenowej zbiórki krwi, ma czas do południa, żeby się tam pojawić. Przypominamy, że każdy dawca krwi powinien przyjść na miejsce zbiórki po lekkim śniadaniu i z dowodem tożsamości.

Mile widziani są wszyscy chętni dawcy, bo radomskie zapasy krwi są bardzo uszczuplone i każde wsparcie jest teraz bardzo potrzebne. Pracownicy radomskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Konrada Vietha podczas pobierania krwi przestrzegają wszystkich zaleceń dotyczących higieny i ochrony osobistej.

Kolejna szansa na udzielenie takiej pomocy chorym i potrzebującym, już ostatnia w ramach tej kozienickiej akcji, nadarzy się za tydzień, w ostatni czwartek maja (28 maja).