Czy można namalować piosenkę? To właśnie konkursowe wyzwanie!

      Możliwość komentowania Czy można namalować piosenkę? To właśnie konkursowe wyzwanie! została wyłączona

Dokładnie dwa miesiące temu Kozienicki Dom Kultury imienia Bogusława Klimczuka przeniósł swoją działalność do przestrzeni wirtualnej. Od tego czasu „Kulturalna grupa KDK”, założona na Facebooku tętni życiem i udowadnia, że zamknięty Dom Kultury to nie powód, żeby zwalniać tempo kulturalnego życia. 

Teraz zaprasza wszystkich sympatyków kozienickiego ośrodka do uczczenia patrona Kozienickiego Domu Kultury, czyli Bogusława Klimczuka. Trwa nabór zgłoszeń do konkursu plastycznego, który zorganizowano z okazji Święta Polskiej Muzyki i Plastyki – każdy chętny może przygotować ilustrację do wybranej piosenki skomponowanej przez Bogusława Klimczuka.

Gotową pracę trzeba sfotografować, a zdjęcie wysłać pocztą elektroniczną do Kozienickiego Domu Kultury (na adres: sekretariat@dkkozienice.pl) – można to zrobić najpóźniej 25 maja, do godziny 21.00. Później warto obserwować facebookową grupę KDK, bo właśnie tam dwa dni później (27 maja, po godzinie 19.00) ukażą się wyniki konkursu.

Ci, którzy chcą sobie dobrze przypomnieć piosenki Bogusława Klimczuka, mogą zajrzeć na stronę internetową Domu Kultury w Kozienicach – tam jest dostępny spis znanych utworów tego kompozytora, są też zapisane całe teksty poszczególnych piosenek. Ułatwiamy dotarcie do tych materiałów, zamieszczamy link TUTAJ. A wszystkim, którzy podejmą się tego artystycznego wyzwania i zabiorą się za przygotowywanie ilustracji do piosenek, życzymy powodzenia!