Dawny puławski park na fotografii – wystawa czeka!

      Możliwość komentowania Dawny puławski park na fotografii – wystawa czeka! została wyłączona

Jak wyglądały Świątynia Sybilli i Dom Gotycki w puławskim parku na przełomie XIX i XX wieku? Żeby się o tym przekonać, trzeba odwiedzić Dom Aleksandryjski.

Na gości czeka tu już wystawa archiwalnych fotografii, na których uwieczniono pierwsze polskie muzea. To często dawne pamiątki ze spacerów albo podróży. W kadrach ujęto przede wszystkim charakterystyczne pawilony, ale przy okazji można zobaczyć, jak prezentowało się niegdyś ich najbliższe otoczenie. Wprawne oko dostrzeże też architektoniczne detale, młodsze o ponad sto lat.

Oba te zabytki obchodzą w tym roku swoje okrągłe rocznice: 220 lat temu zbudowano Świątynię Sybilli, a 210 lat temu otwarto Dom Gotycki. Te okazje sprawiły, że przyszedł pomysł na taką właśnie ekspozycję. Przygotował ją dział Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta przy Muzeum Czartoryskich w Puławach.

Taka wycieczka w przeszłość będzie możliwa przez całe lato, bo wystawa w Domu Aleksandryjskim będzie otwarta do końca września. Czeka na gości od wtorku do niedzieli, między 9.00 a 17.00.

Źródło zdjęcia: Muzeum Czartoryskich w Puławach