Dęblin stopniowo wyłącza lampy uliczne – i nieco zmienia plany

      Możliwość komentowania Dęblin stopniowo wyłącza lampy uliczne – i nieco zmienia plany została wyłączona

Urząd Miasta w Dęblinie aktualizuje plany w sprawie zmiany trybu pracy oświetlenia ulicznego – i wyjaśnia, jak przebiega przechodzenie na tryb oszczędnościowy.

W miejskiej przestrzeni będzie ciemniej – ponieważ samorząd chce zaoszczędzić na kosztach, jakie ponosi podczas opłacania rachunków za energię elektryczną. Część tych zmian weszła już w życie – a niektóre zapowiadane niedawno plany zostały zmodyfikowane.

Jeszcze do jutra (10 listopada) potrwa przestawianie zegarów, które kierują działaniem lamp. Jak dotąd, na nowy tryb pracy przełączono oświetlenie we wschodniej i południowej części miasta. Przypomnijmy, że główny zamysł jest taki, by lampy nie świeciły między 23.00 a 5.00.

W tych samych godzinach nie będą pracować lampy po jednej stronie drogi krajowej nr 48 – czyli przy ulicach Kockiej, Warszawskiej, Niepodległości i 15. Pułku Piechoty “Wilków”. Wyjątkiem będzie fragment ulicy Kockiej – od spotkania z ulicą Staromiejską do posesji nr 188 (CPN). Tu lampy będą działały po obu stronach drogi, z przyczyn technicznych.

Wyłączeń na pewno nie będzie po drugiej stronie drogi krajowej nr 48, ani w rejonie tutejszego wiaduktu, ulicy Dworcowej oraz mostu na rzece Wiśle. Stale będą oświetlane również nowe ronda, które niebawem zostaną oddane do użytku. O szczegółach wprowadzanych zmian można przeczytać na stronie internetowej dęblińskiego ratusza.

Źródło informacji i zdjęcia: UM w Dęblinie