Dęblin też zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy

      Możliwość komentowania Dęblin też zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy została wyłączona

W tym mieście takie wydarzenie zagości po raz pierwszy. Temu debiutowi będą towarzyszyć inne spotkania, zorganizowane w świątecznym duchu.

Już w ten piątek (17 grudnia) na placu przed dęblińskim urzędem miasta pojawi się ponad 20 stoisk. Wystawcy, którzy zapowiedzieli swój udział w jarmarku, przywiozą najróżniejsze ozdoby, które pozwolą udekorować dom i samą choinkę. Ale nie zabraknie też drobiazgów, które świetnie się sprawdzą w roli świątecznych prezentów. Wszystko będzie dostępne od godziny 12.00 do 18.00.

Popołudnie przyniesie kolejne atrakcje. O 16.00 całe rodziny będą mogły wziąć udział w warsztatach tworzenia świątecznych ozdób, natomiast o 17.00 rozpocznie się Wigilia Miejska, na którą zapraszają mieszkańców władze miasta. Będzie symboliczne łamanie się opłatkiem i ciepły poczęstunek. Zjawi się też Święty Mikołaj, a o odpowiedni nastrój zadbają artyści z Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie, którzy będą śpiewać kolędy i pastorałki.

To wszystko już w najbliższe piątkowe popołudnie na placu przed dęblińskim ratuszem. Do tego, by na tydzień przed właściwą Wigilią spotkać się w sercu miasta, zachęcają włodarze Dęblina i pracownicy MDK.

Źródło zdjęć: Miasto Dęblin – Facebook