Dopłaty dla producentów zbóż będą wyższe!

      Możliwość komentowania Dopłaty dla producentów zbóż będą wyższe! została wyłączona

Dobre wieści dla rolników, którzy ponieśli straty, w związku z trudną sytuacją na rynku zbóż. Otrzymają większą pomoc, niż dotychczas zapowiadano.

Inwazja Rosji na Ukrainę sprawiła, że zboże importowane zza wschodniej granicy stanowiło dużą konkurencję dla rodzimej produkcji – dlatego teraz polscy rolnicy mogą liczyć na finansowe wsparcie. Nowe rozporządzenie Rady Ministrów, które właśnie weszło w życie, zmienia zasady przyznawania tych dopłat i rekordowo podwyższa ich wysokość.

Niezmiennie, na najwyższe stawki pomocy mogą liczyć producenci rolni z Lubelszczyzny i Podkarpacia. Teraz rząd proponuje im 1375 złotych za hektar upraw pszenicy i 1750 złotych za hektar upraw kukurydzy. Do ich grona dołączają jeszcze producenci gryki, którzy mogą otrzymać 875 złotych za hektar. Co więcej, finansowym wsparciem może być objęta większa powierzchnia upraw – już nie 50 hektarów, ale aż 300.

Wnioski w sprawie dopłat do pszenicy, kukurydzy i gryki mają być przyjmowane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do końca czerwca. O szczegółach informuje sama Agencja – kliknij TUTAJ.

Źródło informacji i zdjęcia: ARiMR