Droga z Mazowsza do Janowca jest już jak nowa

      Możliwość komentowania Droga z Mazowsza do Janowca jest już jak nowa została wyłączona

Kierowcy, którzy wjeżdżają do powiatu puławskiego, mijając Ławeczko Stare w powiecie zwoleńskim, mają teraz przed sobą wyremontowaną trasę, liczącą 3,5 kilometra.

Przez kilka ostatnich miesięcy na trasie między Janowcem i Ławeczkiem Starym (czyli na drodze powiatowej nr 2523L) pracowało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ze Zwolenia – teraz jezdnia ma już nową nawierzchnię, pojawiły się przy niej dwa perony przystankowe i chodnik – długi na ponad 140 metrów.

Minął ponad rok, odkąd dowiedzieliśmy się, że projekt modernizacji tego odcinka puławskiej drogi powiatowej jednak dostanie pomocną dotację z Funduszu Dróg Samorządowych. Początkowo trafił na listę rezerwową, ale w maju ubiegłego roku okazało się, że to zadanie na pewno zyska upatrzone wsparcie.

Remont był wart więcej niż zakładano, bo 2,63 miliona złotych, ale obiecana dotacja pokryła aż 70% kosztów. Resztą należności podzieliły się po równo władze powiatu puławskiego i gminy Janowiec. Przedstawiciele samorządów i wykonawców spotkali się już na odnowionej drodze i oficjalnie otworzyli ją dla ruchu.

Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Puławach