Jak teraz pomaga szpital w Kozienicach?

      Możliwość komentowania Jak teraz pomaga szpital w Kozienicach? została wyłączona

W całym kraju – i oczywiście także w całym naszym regionie, trwają szczepienia przeciwko COVID-19. A tu sporo pracy ma na przykład punkt zorganizowany w Kozienicach.

Dobrowolne i bezpłatne szczepienia są już dostępne dla wszystkich dorosłych – zgłosić może się każdy, bez względu na wiek. Od niedawna skierowania dostaje już także młodzież, a od dziś są wystawiane również dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat. Metod rejestracji jest kilka: można użyć internetowego formularza, skorzystać z ogólnopolskich numerów telefonów albo skontaktować się z konkretnym punktem szczepień.

W naszym regionie bardzo wielu chętnych zgłasza się do kozienickiego szpitala – i w związku z tym od dziś (7 czerwca) tutejszy Punkt Szczepień Powszechnych wydłuża godziny pracy. Tak jak dotychczas, będzie można się tu zaszczepić od poniedziałku do piątku, między 7.30 a 15.00. Ale dodatkowo, w środy punkt będzie czynny aż do godziny 18.00, a poza tym będzie też otwarty w soboty, między 8.00 a 15.00. Przypominamy, że punkt zorganizowano w parterowym budynku w Pawilonie Zakaźnym.

W samym kozienickim szpitalu praca większości oddziałów wraca do normy – sytuacja epidemiczna w powiecie ustabilizowała się na tyle, że przyjmowani są już wszyscy pacjenci. Działają wszystkie poradnie i pracownie specjalistyczne, także Podstawowa Opieka Zdrowotna, laboratorium, pracownie radiologii i USG. Przy zachowaniu środków ostrożności, personel pomaga każdemu, kto potrzebuje medycznej pomocy. Wyjątkiem jest tylko oddział urologiczny.