Duże pieniądze i duże możliwości dla żłobków!

      Możliwość komentowania Duże pieniądze i duże możliwości dla żłobków! została wyłączona

Dobra wiadomość dla rodziców dzieci w wieku do 3 lat, mieszkających w naszym regionie. Dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich, już wkrótce na Lubelszczyźnie powstaną nowe miejsca opieki.

Chodzi o 19 projektów o wartości ponad 45 mln zł. Środki pozwolą na remont pomieszczeń oraz lepsze funkcjonowanie żłobków. Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski podpisał już umowy z pięcioma beneficjentami. Unijne dofinansowanie udzielono żłobkom, które już istnieją i tym, które dopiero utworzono.

Cały projekt pozwoli przede wszystkim zorganizować wysokiej jakości placówki opiekuńczo-edukacyjne, ale to także szansa na powrót rodziców do zawodowej aktywności. Beneficjenci mogą wykorzystać dotacje na remonty pomieszczeń, ale również na pokrycie kosztów wynagrodzenia opiekunów czy wyżywienia maluchów. Poza tym w placówkach zostanie poszerzona oferta zajęć dydaktycznych.

Projekty zakładają między innymi modernizację sal pobytu dzieci, kuchni, stołówek, szatni. Za przyznane środki będzie można kupić ważne wyposażenie, takie jak meble, wyposażenie sanitarne, zabawki czy pomoce do prowadzenia opieki. Środki przydadzą się także do tego, żeby zdobyć i zamontować takie sprzęty, dzięki którym powstaną bezpieczne place zabaw. Poza tym, dofinansowanie może pomóc w rozpoznawaniu specyficznych potrzeb dzieci, w prowadzeniu terapii czy we wspomaganiu rozwoju maluchów, dzięki bogatej ofercie zajęć dodatkowych. Placówki mogą zadbać też o to, żeby dostosować miejsca pobytu do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami i wspierać ich specyficzne potrzeby.