Dzieci z tej gminy czekają miłe niespodzianki

      Możliwość komentowania Dzieci z tej gminy czekają miłe niespodzianki została wyłączona

Wszyscy uczniowie na razie spędzają czas poza szkołą, ale mimo tego kolejne dni mijają im na nauce, bo wciąż trwają lekcje w trybie online.

Tymczasem w wielu szkołach coś zmieni się pod nieobecność dzieci, a po powrocie je mile zaskoczy. W gminie Kazanów tą niespodzianką będą biblioteczne półki, pełne nowych książek.

Na wniosek Wojewody Mazowieckiego, do władz gminy popłynie finansowe wsparcie w wysokości 28 tysięcy złotych – to środki z budżetu państwa, które pozwolą kupić wydawnicze nowości dla szkolnych bibliotek. Jednocześnie, w księgozbiory zainwestują też władze gminy, bo według porozumienia, powinny pokryć 20% wartości zadania, jeśli dotacja ma dotrzeć do samorządu. To znaczy, że nowe książki zostaną kupione w sumie za 35 tysięcy złotych – a trafią do bibliotek w trzech szkołach podstawowych: w Kazanowie, Zakrzówku i Kowalkowie.

Cały projekt będzie częścią „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” – nowe książkowe propozycje mają zachęcić uczniów do lektury i do tego, żeby właśnie w książkach szukali ważnych odpowiedzi i żeby poprzez czytanie rozwijali swoje zainteresowania.