Dzieciaki, policjanci i maskotka

      Możliwość komentowania Dzieciaki, policjanci i maskotka została wyłączona

Co mogło wyniknąć z takiego spotkania?

Dzieci z puławskiego Miejskiego Przedszkola nr 18 wiedzą już, jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych. Maluchy, pod opieką przedszkolanek, spotkały się z policjantami nieopodal puławskiej komendy. Najpierw dzieci wysłuchały, co o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię mówili im policjanci, a potem przyszedł czas na praktykę. Najpierw to mundurowi zademonstrowali wszystko, o czym wcześniej była mowa, później przyszła kolej na przedszkolaki – ale oczywiście dzieci nie wchodziły na jezdnię same. Razem z nimi były wtedy opiekunki oraz wyjątkowy instruktor Lew Leon, policyjna maskotka. Jak się okazało, przedszkolaki uważnie słuchały wcześniej policjantów, bo praktyczne ćwiczenia poszły bardzo sprawnie. Wszystkim też bardzo przypadło do gustu towarzystwo sympatycznego Lwa Leona. To była naprawdę udana, praktyczna lekcja – a najważniejsze, że mali puławianie wiedzą już, jak zachowywać się podczas przechodzenia przez ulicę.

Całe spotkanie było oczywiście częścią projektu „Bezpieczna droga do szkoły”, czyli działań profilaktycznych, jakie każdej jesieni prowadzą nasi policjanci. W całym powiecie takie spotkania z mundurowymi odbywają się regularnie, bo to bardzo ważne, żeby wszyscy młodzi mieszkańcy naszego regionu wiedzieli, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły albo przedszkola.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło zdjęć: http://www.lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/95034,Pulawy-Lekcja-bezpieczenstwa-na-drodze-z-policyjnym-Lwem-Leonem.html