Festiwal literacki – w ten weekend w Kazimierzu Dolnym

      Możliwość komentowania Festiwal literacki – w ten weekend w Kazimierzu Dolnym została wyłączona

Latem można odnieść wrażenie, że wszystkie drogi w naszym regionie prowadzą do Kazimierza Dolnego. Z każdym weekendem pojawiają się nowe preteksty do odwiedzenia tego malowniczego miasteczka.

Między 22 a 24 lipca Kazimierz Dolny będzie w naszym regionie stolicą słowa – a wszystko za sprawą festiwalu, który przyciągnie nad Wisłę miłośników literatury. Jego uczestnicy będą sprawdzać, ile mocy kryje się w słowach – tych, których używamy każdego dnia i tych, które tworzą literackie opowieści.

W poszukiwaniach ukrytej mocy słów będą pomagać znani pisarze i językoznawcy. Na liście gości są między innymi Joanna Bator, Grażyna Plebanek czy Jerzy Bralczyk. Pojawi się także 18-letnia lublinianka, która dopiero buduje swojemu nazwisku renomę – to autorka bestsellera, Hania Czaban. Zaplanowano szereg dyskusji panelowych – a część z nich będzie tłumaczona na język migowy.

 

Inne atrakcje zachęcą do czytania w gronie rodzinnym, a nawet do podjęcia własnych prób pisarskich. Będzie też okazja, żeby poznać podstawy wspomnianego języka migowego, a także obejrzeć wystawę fotografii. Literacki klimat festiwalu przeniknie nawet do oferty lokalnych restauracji i wpłynie na serwowane tam menu.

Jak wskazuje tytuł wydarzenia, wszystko odbędzie się pod patronatem Marii Kuncewiczowej – pisarki, która przez wiele lat mieszkała i tworzyła właśnie w Kazimierzu Dolnym. Konteksty istotne dla jej twórczości będą wyznaczały kierunki rozmów prowadzonych z zaproszonymi gośćmi. Wstęp na wszystkie przygotowane atrakcje będzie wolny. Szczegółowy harmonogram znajdziecie na plakacie.

Wydarzenie zostanie zorganizowane w ramach projektu Słowa mają moc, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.

Źródło informacji i plakatu: Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki