Finał Chivas Venture odwołany, ale puławski start-up na tym nie straci!

      Możliwość komentowania Finał Chivas Venture odwołany, ale puławski start-up na tym nie straci! została wyłączona

W związku z panującą na całym świecie epidemią, organizatorzy konkursu Chivas Venture postanowili odwołać tegoroczny finał globalny. Nagroda w wysokości 1 miliona dolarów zostanie podzielona pomiędzy wszystkich 26 finalistów.

Jest to bardzo dobra wiadomość dla puławskiego start-up’u MakeGrowLab, działającego w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym. W tym roku w światowym finale miało wziąć udział 26 odpowiedzialnych społecznie przedsiębiorstw – finalistów lokalnych edycji z 26 krajów, z pięciu kontynentów.

Wśród nich znalazł się MakeGrowLab, który wygrał lokalny finał w Polsce. Współzałożyciel MakeGrowLab, Josh Brito (wspólnie z Różą Rutkowską), który w czerwcu miał reprezentować firmę i walczyć w światowym finale o nagrodę z puli miliona dolarów, otrzyma teraz 40 000 dolarów dofinansowania.

Granty będą przeznaczone do kreowania pozytywnej zmiany w czasie, w którym zarówno gospodarka jak i obywatele każdego kraju będą musieli wykazać się przedsiębiorczością i inicjatywą, by ułatwić pokonanie trudności z jakimi przyszło się wszystkim zmierzyć.

Polski finalista – MakeGrowLab hoduje mikroorganizmy, by zamienić bioodpady na materiały zastępujące tworzywa sztuczne w opakowaniach i tekstyliach. Są to materiały trwałe, domowo-kompostowalne, bez domieszek plastików i bioplastików, a powstałe z surowców dostępnych na całym świecie – odpadów organicznych. Materiał może być hodowany w niemal każdych warunkach, zapewnia lepszą izolację tlenową niż papier i po wykorzystaniu może być rozkładany w domowym kompostowniku, stanowiąc nawóz pod hodowlę kolejnych produktów spożywczych.

 

(info/fot. Chivas Venture)