Fotograficzne sentymenty w Kuncewiczówce

      Możliwość komentowania Fotograficzne sentymenty w Kuncewiczówce została wyłączona

Jakie talenty artystyczne mają lekarze z naszego regionu? Można się o tym przekonać, jeśli odwiedzi się Dom Kuncewiczów.

Odnowiona Kuncewiczówka niestrudzenie zaprasza w swoje progi. Goście „Willi pod Wiewiórką” mogą się wreszcie przekonać, co zmieniło się tu podczas remontu konserwatorskiego. A jedną z nowości jest galeria – zorganizowana w pokoju, który służył niegdyś domownikom za pracownię. Teraz regularnie będą tu gościły ciekawe eksponaty.

W tutejszej „Pracowni” została właśnie otwarta wystawa fotograficzna, prezentująca najlepsze prace, które powstały podczas Ogólnopolskich Plenerów Lekarzy. Takie spotkania są organizowane w Kazimierzu Dolnym już od siedmiu lat, z inicjatywy komisji kultury Lubelskiej Izby Lekarskiej. Tegoroczna edycja nie odbyła się z powodu pandemii, ale Muzeum Nadwiślańskie postanowiło przypomnieć najciekawsze prace z poprzednich plenerów.

 

Zamieszczamy zdjęcia kilku prac, które znalazły się na tej ekspozycji. Cała wystawa „Kazimierz Dolny w obiektywie” będzie czekać na gości Kuncewiczówki aż do końca listopada. „Pracownia” jest otwarta od 9.00 do 16.00.

Źródło zdjęć: MNKD