Gabriela Król pięciokrotną Mistrzynią Polski w pływaniu!

      Możliwość komentowania Gabriela Król pięciokrotną Mistrzynią Polski w pływaniu! została wyłączona

W miniony weekend ponownie wydłużyła się lista sportowych sukcesów, jakie ma na swoim koncie młoda pływaczka z Puław. Starty w Gorzowie Wielkopolskim przyniosły jej nowe laury zwycięstwa.

Podczas Mistrzostw Polski do lat 16 w pływaniu, Gabriela Król z Wisły Puławy aż pięć razy stanęła na najwyższym stopniu podium. Zwyciężyła w wyścigach na 100 metrów stylem motylkowym (59.22) i dowolnym (54.39), na 200 metrów stylem dowolnym (2:00.57) i zmiennym (2:12.45), a także na 50 metrów stylem grzbietowym (27.37).

W dwóch kategoriach była najlepsza nie tylko wśród aktualnych przeciwników – pobiła też rekordy Polski, ustanowione w poprzednich latach przez młode zawodniczki. Na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym, od 2009 najlepszy był wynik Klaudii Naziębło, natomiast pływaczki, które podejmowały wyzwanie przepłynięcia 100 metrów stylem dowolnym, mierzyły się z wynikiem Katarzyny Wilk z 2008 roku. Teraz to Gabriela Król zawiesiła nowe, wysokie poprzeczki.

Reprezentantka Puław została też najlepszą zawodniczką gorzowskich mistrzostw – i znacząco przyczyniła się do tego, że w klasyfikacji klubów sama Wisła Puławy zajęła trzecie miejsce.

Źródło informacji i zdjęcia: KS Wisła Puławy