Gmina Kozienice jest polskim Symbolem Inwestycji

      Możliwość komentowania Gmina Kozienice jest polskim Symbolem Inwestycji została wyłączona

W Katowicach rozstrzygnięto właśnie 12. edycję programu medialnego “Symbol”, prowadzonego przez ekspertów z “Monitora Rynkowego” i “Monitora Biznesu”.

Specjaliści związani z branżą biznesową oceniali tegoroczne wysiłki samorządów, między innymi w kwestii podejmowanych inwestycji. Kozienice triumfowały w tej kategorii i zostały postawione innym za wzór. List gratulacyjny odebrał między innymi burmistrz Kozienic, Piotr Kozłowski.

Rzeczywiście, w tym roku gmina przeznaczyła na lokalne inwestycje aż 57 milionów złotych – to rekordowa kwota w historii tutejszego samorządu. Jak przypomina burmistrz, całkowita wartość podjętych projektów przekroczy aż miliard złotych – ponieważ w planach są ogromne zadania, związane z budową odcinków dróg krajowych, linii kolejowej czy mostu na Wiśle. Celem wielu tych zadań jest stworzenie zupełnie nowych tras dojazdowych do Warszawy.

Przypomnijmy, że jedna z najnowszych drogowych inwestycji to budowa dwóch odcinków dróg o łącznej długości niemal półtora kilometra. Z pomocą rządowej dotacji wybudowano ulicę Ogrodową w Kozienicach i rozbudowano ulicę Piastowską w Aleksandrówce.

Źródło informacji i zdjęcia: Piotr Kozłowski – Facebook