Groźne skutki wyprzedzania na zimowej jezdni!

      Możliwość komentowania Groźne skutki wyprzedzania na zimowej jezdni! została wyłączona

Na zimowych drogach nawet dozwolona prędkość jazdy może okazać się niebezpieczna. W minioną sobotę (17 grudnia) przekonał się o tym 27-letni kierowca, który jechał drogą S-17 przez powiat puławski.

Mieszkaniec gminy Sulejówek wybrał trasę szybkiego ruchu, żeby przejechać przez nasz region – ale zapomniał, że wśród zimowej aury wypada zachować szczególną ostrożność i zrezygnować z nadmiernego pośpiechu. Choćby dlatego, że na mokrej jezdni wydłuża się droga hamowania. W Olempinie mężczyzna stracił panowanie nad swoim autem i zderzył się z samochodem ciężarowym.

Do kolizji doszło podczas manewru wyprzedzania. 27-latek znacznie przyspieszył, a jednocześnie nie zachował bezpiecznej odległości od drugiego pojazdu. W efekcie najechał na tył naczepy ciężarówki.

Wiadomo, że mężczyzna był trzeźwy. Sam został poszkodowany wskutek zderzenia – stwierdzono u niego ogólne potłuczenia ciała, poważnie został też uszkodzony samochód. Ale to nie koniec przykrych konsekwencji. Jako sprawca, 27-latek dostał mandat karny, a także punkty karne.

Źródło informacji i zdjęcia: KPP w Puławach