Grupa Azoty znacząco obniżyła ceny nawozów azotowych

      Możliwość komentowania Grupa Azoty znacząco obniżyła ceny nawozów azotowych została wyłączona

To dobra wiadomość dla rolników – z naszego regionu, ale nie tylko. Ci którzy myślą o uzupełnieniu zapasów nawozów azotowych, mogą właśnie teraz wykorzystać nadarzającą się okazję.

Jak już informowaliśmy, w minionym tygodniu spółka wznowiła przerwaną w sierpniu produkcję w segmencie Agro. W Puławach ponownie wytwarzane są wiodące produkty z linii nawozów azotowych, z wyjątkiem melaminy. Jedna decyzja pociągnęła za sobą następną.

Grupa Azoty zaproponowała nowe ceny – takie, do których nawiązywał niedawno Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, gdy namawiał rolników, by nie spieszyli się z zakupami. Obecnie, tona nawozów azotowych kosztuje znacznie mniej niż 4 tysiące złotych. Aktualny cennik jest TUTAJ.

Jak mówi Tomasz Hryniewicz, prezes zarządu Grupy Azoty Puławy, aktualna kwota jest zgodna z oczekiwaniem rynku i jednocześnie pozwala na kontynuację opłacalnej produkcji. Dodał, że Grupa Azoty podjęła pewne ryzyko, wznawiając część pracy. Sytuacja na rynku gazu w każdej chwili może ulec zmianie, a wówczas produkcja kolejny raz może zostać wstrzymana lub ograniczona.

Źródło informacji i zdjęcia: Grupa Azoty Puławy

Nowe decyzje i nowe inwestycje w Grupie Azoty Puławy