Iwona Latańska będzie reprezentować Polskę (i Puławy) w słynnym wyścigu

      Możliwość komentowania Iwona Latańska będzie reprezentować Polskę (i Puławy) w słynnym wyścigu została wyłączona

Między 6 i 8 października rozegrają się międzynarodowe zawody triatlonowe IRONMAN World Championship – w Kailua-Kona na Hawajach. Do startu w nich zakwalifikowała się puławianka.

Iwona Latańska ma 51 lat i spełnia swoje sportowe marzenia. Tego lata zwyciężyła w polskiej edycji wyścigu IRONMAN (w kategorii kobiet 50-54 lat). W ciągu 15 godzin i 14 minut przepłynęła 4 kilometry, przejechała na rowerze 180 kilometrów i przebiegła dystans maratoński, czyli 42 kilometry. Wkrótce podobne wyzwanie czeka ją na antypodach – bo zwycięstwo w Gdyni było jednoznaczne z kwalifikacją do międzynarodowych rozgrywek.

Na drodze do spełnienia kolejnego sportowego marzenia stanęły kwestie finansowe – koszty przygotowań i startu okazały się niemałe. Jeszcze w sierpniu w Internecie zorganizowano specjalną zrzutkę na ten cel.

Jednak ambitną puławiankę postanowiły wesprzeć także władze miasta – w miniony piątek (23 września) podpisano umowę promocyjną. To znaczy, że Iwona Latańska będzie oficjalnie reprezentować miasto Puławy podczas prestiżowych rozgrywek na drugim końcu świata.

Źródło informacji i zdjęcia: UM w Puławach