Jak brzmi poezja? Przekonaliśmy się o tym w piątek

      Możliwość komentowania Jak brzmi poezja? Przekonaliśmy się o tym w piątek została wyłączona

Początek minionego weekendu upłynął w puławskim Pałacu Czartoryskich wśród muzyki i poezji. Anna Filipiak-Matras przedstawiła recital „Na pięciolinii życia”, podczas którego zaśpiewała autorskie piosenki.

Puławska poetka zaprezentowała swoje teksty, w których lirycznie opowiedziała o swoich obserwacjach, emocjach i marzeniach – były to wiersze, jakie napisała w ciągu ostatnich trzech lat i opublikowała w autorskich tomikach poetyckich. Jak podsumował dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury, Zbigniew Śliwiński, tego piątkowego wieczoru widzowie przekonali się, że poezję można przedstawić przy pomocy bardzo różnorodnej muzyki: że pasują do niej i nastrojowe dźwięki skrzypiec, i żywiołowe brzmienie perkusji.

Dodajmy tu, że wszystkie melodie których można było wysłuchać podczas koncertu, skomponował puławski muzyk Michał Matras, a na scenie obok poetki wystąpili skrzypaczka Marta Jaworska, kontrabasista Andrzej Rotmański, akordeonista Dariusz Saramok i perkusista Marek Kozak. Widzowie tłumnie zebrali się w Sali Kongresowej Pałacu Czartoryskich i nagrodzili wszystkich artystów ogromnymi brawami. A my, dzięki uprzejmości Puławskiego Ośrodka Kultury, możemy zaprezentować zdjęcia z tego piątkowego koncertu.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło zdjęć: materiały nadesłane przez organizatora.