Chcesz nauczyć się fotografować? Będą warsztaty

      Możliwość komentowania Chcesz nauczyć się fotografować? Będą warsztaty została wyłączona

Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach zaprasza młodzież na warsztaty fotograficzne – a wszystkim mieszkańcom miasta obiecuje nietuzinkową wystawę fotografii.

To będzie kolejny projekt realizowany w ramach programu „A gdyby Jej nie było”. Tym razem odkrywanie przedwojennej przeszłości będzie połączone z doskonaleniem konkretnych umiejętności i artystycznych talentów. Centrum zaprasza młodzież ze szkół średnich do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach fotograficznych: w ciągu 10 godzin zajęć instruktor z Lubelskiej Szkoły Fotografii wyjaśni młodym ludziom techniczne zawiłości i opowie jak komponować fotograficzne obrazy.

Efekty pracy młodzieży wszyscy mieszkańcy Ryk obejrzą już w listopadzie, bo właśnie wtedy zostanie otwarta plenerowa wystawa zdjęć sporządzonych podczas warsztatów. Na tej ekspozycji znajdą się jednak nie tylko fotografie współczesnych Ryk – zostaną zestawione z archiwalnymi materiałami, tak więc widzowie będą mogli przekonać się, jak bardzo zmieniła się miejska przestrzeń, zobaczyć jak konkretne miejsca wyglądały przed wojną, jak wtedy wyglądała miejska codzienność.

Młodzi ludzie, którzy chcieliby wziąć udział w przygotowaniu tej wystawy, czyli w bezpłatnych warsztatach, mają jeszcze szansę zapisać się na te zajęcia, w tej sprawie trzeba dzwonić pod numer 81 865 16 16. Pierwsze spotkanie z instruktorem fotografii odbędzie się w ten piątek, o 17.00, w Sali „Orlika” w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Rykach.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło zdjęć: http://mgck.ryki.pl/2019/10/02/warsztaty-fotograficzne-dla-mlodziezy-codziennosc-przedwojenna-a-niepodlegla/